Irrgarten - Błędnik

Park irgaten (Błędnik)
Wielka Aleja była jakby naturalnym przedłużeniem wspaniałego gdańskiego zielonego ogrodu-labiryntu, zwanego Irrgarten, czyli Błędnikiem, który najpierw padł ofiarą wojen prusko-francuskich, a potem rozwoju cywilizacji. Współcześnie w miejscu zielonych alejek możemy "podziwiać" jedynie tony betonu i stali tworzących wiadukt kolejowy.

Źródło: http://www.danzig-online.pl/dziel/gdanske.html

Park Nadmorski im. R Reagana

Park Nadmorski im. R Reagana - Park Prezydenta Ronalda Reagana to park nadmorski w dzielnicy Przymorze Wielkie to najmłodszy park w mieście. Park dzieli od plaży droga rowerowa oraz pas ochronnych wydm. Na terenie parku znajdują się lasy iglaste i liściaste, łąki, trzcinowiska, ozdobne krzewy, dwa stawy wodne, kanały wodne z drewnianymi kładkami, alejki spacerowe, tereny rekreacyjne: drogi rowerowe oraz skatepark. Teren parku zajmuje 55,5 ha i rozciąga się od ul. Piastowskiej w Jelitkowie do al. Hallera w Brzeźnie.

lbpr

Park został uznany za najlepszą przestrzeń zieloną w kraju. Nagrodę przyznało Towarzystwo Urbanistów Polskich w II edycji konkursu na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce.

Źródło: http://www.gdansk.pl/turystyka,1173,13280.html